VI Gala Federació Catalana de Beisbol i Softbol 2019
24 de gener a les 19.30 hores a l’Auditori del CaixaForum

La Federació Catalana de Beisbol i Softbol vol reconèixer la tasca dels clubs, jugadors/es, tècnics, àrbitres i anotadors/es federats, a tots i totes els qui durant la temporada 2019 han aconseguit èxits esportius i han representat el beisbol i softbol a nivell català, estatal i internacional.

Caixaforum Barcelona
Fotografies de Jordi Cortadella

PREMIS INDIVIDUALS

Millor Àrbitre Adolf Garcia
Millor Anotador/a Elisabet Salvador
Millor Entrenador/a de Softbol Xavier Civit (C.B.S. Sant Boi)
Millor Entrenador/a de Beisbol Marc Juaneda (C.B. Barcelona)

SUB 14
BEISBOL

Millor Llançador Juan A. Salazar (C.B. Barcelona)
Millor Batejador Lucas Iriarte (C.B. Barcelona)
Millor Jugador Juan A. Salazar (C.B. Barcelona)

SUB 16
SOFTBOL

Millor Llançadora Julia Sebastián (C.B. Viladecans)
Millor Batejadora Maria Valls (C.B. Viladecans)
Millor Jugadora Alejandra Garcia (C.B. Viladecans)

SUB 16
BEISBOL

Millor Llançador Jesús J. Da Silva (C.B. Barcelona)
Millor Batejador Sergi Romero (C.B. Viladecans)
Millor Jugador Peter Bonilla (C.B. Barcelona)

OPEN
SOFTBOL

Millor Llançadora Núria Rodríguez (C.B.S. Sant Boi)
Millor Batejadora Ariadna Cerdà (C.B.S. Sant Boi)
Millor Jugadora Andrea Izquierdo (C.B.S. Sant Boi)

SUB 18
BEISBOL

Millor Llançador Peter Bonilla (C.B. Barcelona) 
Millor Batejador Rafael Blanca (C.B. Barcelona)
Millor Jugador Yan Carlos Cepero (C.B. Viladecans)

SENIOR 1ª
BEISBOL

Millor Llançador Daniel Fernández (C.B.S. Barcino)
Millor Batejador Wander Encarnación (C.B. Barcelona)
Millor Jugador Wander Encarnación (C.B. Barcelona)

SENIOR DH
SOFTBOL

Millor Llançadora Raquel Fernández (C.B.S. Sant Boi)
Millor Batejadora Roser Jonas (C.B.S. Sant Boi)
Millor Jugadora  Laia Garcia (Projecte-Gavà)

SENIOR DH
BEISBOL

Millor Llançador Jorge Balboa (C.B. Viladecans)
Millor Batejador Roibert O. Decena (C.B. Barcelona)
Millor Jugador Edison D. Valerio (Astros València)
DISTINCIONS

David Garcia:
Com a col·laborador dels programes PlayballCAT i Beeball, agraïment a la seva aportació altruista en categories de promoció
Jordi Cortadella i Ferran Guillén: per la seva aportació altruista als nostres esports, aportant documentació gràfica de gran valor.
Consell Esportiu del Baix Llobregat: per treballar conjuntament amb la nostra Federació aportant el seu programa en valors "Juga Verd Play" a la nostra competició Sub- 10.
Manolo García Sagrado "Manolito": In memoriam, ens va deixar aquest passat 2019, un dels grans del nostre esport, jugador i tècnic que passa a formar part de la nostra gran història.
TROFEU CAMPIONS

Selecció Catalana "Little League" Beisbol
Campions d’Espanya Sub-13 i participació al Campionat d’Europa-Àfrica a Polònia.
Jugadors/es: Luis Gonzalez, Bradly Minaya, Victor Feliu, Derek Matamala, Nestor Sola, Lluc Mazón, Oriol Jiménez, Diego Alcalá, Pere Ripoll, Hugo Rodriguez, Toni Cortes, Miguel A. Segura, Marina Rodrigo i Mariona Domero.
Entrenadors: Ruben Fente, Adrià Alcaide i Eric Segura.•

Selecció Catalana "Junior League" Beisbol
Campions d’Espanya Sub-15 i 3ers al Campionat d’Europa-Àfrica a Polònia.
Jugadors: Lucas Iriarte, Peter Bonilla, Elvinyer Lopez, Juan Salazar, Javier Arroyo, Joan Angustia, Miguel Macias, Javier Miranda, Jan Massana, Joel Gomez, Miguel Blanco, Izan Rocamora, Rafael Lopez i Angelo Rodriguez, Zachary Freer.
Entrenadors: Marc Carrillo, Alberto Magallón i José Romero.

Selecció Catalana "SUB-16" Softbol
9es classificades d’ Europa PONY League a Rep. Txeca.
Jugadores: Natalia Arbós, Lucia Parrón, Maria Valls, Alejandra García, Julia Sebastián, Meritxell Criado, Dominic Segura, Erin Gimeno, Ainhoa Lardin, Judit Rodrigo, Ariadna Cerdà, Elena Lopez, Samara Pinilla, Andrea Villanueva, Nuria Rodriguez i Alba Gruas.
Entrenadors: Emmanuel Francis i Marc Carrillo

Selecció Catalana "SUB-13" Softbol
8es classificades de l’Europeu Massimo Romero Trophy a Itàlia.
Jugadores: Mariona Domero, Rebeca Lopez, Nora Freixas, Govar Huseynova, Maria Del Pino, Martina Godayol, Meritxell Abad, Ainhoa Echarri, Sara Martin i Paula Hernandez.
Entrenadors: Frank Salas i Anna Sobrino.

Selecció Catalana "Sènior Masters" Softbol Masculí
Participació European Masters Cup a Sant Boi i Gavà.
Jugadors: Ricardo Badenas, Exzar A. Salazar, Fenelon E. Méndez, Angel Yu, Hyneko Vázquez, José M. Torre, R. Anibal Vásquez, Mariano J. Bartolí, Pedro L. Naar, Eduardo A. Villalobos, Adony C. Alegre, Edwin N. Caraballo, Marcial M. Manuel, Joel J. Mata, Eddy A. Mendoza i Alberto R. Martínez.
Entrenadors: Emmanuel Francis i Pedro I. Faula

Clubs Campions dels Campionats de Catalunya, Copa Catalunya i Campionats d’Espanya

Club Beisbol i Softbol Barcino
Campionat de Catalunya Sènior 1ª Divisió Beisbol
Vila-seca Gladiators Beisbol i Softbol Club
Campionat de Catalunya Sènior Masters
Copa Catalunya Slowpitch
Club Beisbol i Softbol Hèrcules L’Hospitalet
Campionat de Catalunya Sènior 2a Divisió Beisbol
Copa Catalunya Sènior 2ª Divisió Beisbol
Copa Catalunya Sènior Masters
Sèrie Nacional Sub-15 Beisbol
Club Beisbol Viladecans
Campionat de Catalunya Sènior DH Beisbol
Campionat de Catalunya Sub-16 Softbol
Campionat de Catalunya Sènior DH Softbol
Campionat de Catalunya Slowpitch
Copa Catalunya Sub-16 Softbol
Campionat d’Espanya Sub-18 Beisbol
Club Beisbol Barcelona
Campionat de Catalunya Sub-16 Beisbol
Campionat de Catalunya Sub-18 Beisbol
Copa Catalunya Sub-14 Beisbol
Copa Catalunya Sub-16 Beisbol
Copa Catalunya Sub-18 Beisbol
Copa Catalunya Sènior Beisbol
Campionat d’Espanya Sub-15 Beisbol
Sèrie Nacional Sub-18 Beisbol
Club Beisbol i Softbol Sant Boi
Campionat de Catalunya Sub-12 Beisbol
Campionat de Catalunya Sub-14 Beisbol
Campionat de Catalunya Open Softbol
Copa Catalunya Sub-12 Beisbol
Copa Catalunya Open Softbol
Copa Catalunya Sènior Softbol
Campionat d’Espanya Sub-16 Softbol
Campionat d’Espanya Sub-19 Softbol
Copa del Rei Beisbol 2019

ESPORTISTES I ENTRENADORS INTERNACIONALS

Mundial Sub-18 de Beisbol (Corea del Sud)
Jugadors: Marc Civit, Frank Hernández, Francisco Sánchez, Justin G. Luna, Ricardo van Greiken, Alex Tomé, Daniel E. Pérez, Rafael Blanca, Jostin E. Castillo, Yan Carlos Cepero i Pol Rodríguez.
Entrenadors: José Luis Riera, Edgar Hernández, Marc Juaneda i José Romero (Fisioterapeuta)
Europeu Sènior de Softbol (Rep. Txeca) / Preolímpic Softbol (Holanda)
Jugadores: Beatriz Parejo, Anna Sobrino, Carla Segura, Raquel Moncho, Roser Jonas, Jessica Iborra.
Entrenadors: Xavier Civit i Laura Minaglia.
Europeu Sènior de Beisbol (Alemanya) / Preolímpic Beisbol (Itàlia)
Jugadors: Jorge Balboa, Daniel A. Martínez, Javier Monzón, Omar Hernández i Edison Valerio.
Entrenadors: Candelario J. Díaz, Félix Cano i Manuel Olivera.